A kérdésben gyökeresen eltérő állítások fogalmazódnak meg a közbeszédben, a művelt laikus sem tudja eldönteni, hogy az emberiséget romba döntő bioapokalipszisről, vagy csak a növénynemesítés egy újabb fázisáról van szó.
Kézenfekvő lenne, ha ilyen bonyolult kérdésben egzakt válaszra várunk, hogy hallgassunk a szakértőkre. Kutatókra, akik évtizedek óta dolgoznak a területen, a tudományos életben számos alkalommal minősítették magukat, a publikációikban fellelhető állítások visszakereshetők, ellenőrizhetők és adott esetben cáfolhatók.
Az európai közvélemény láthatólag nem nekik hisz. És nem csak a GMO kérdésében. Ma az öreg kontinensen régóta nem látott betegségek ütik fel a fejüket, mert vannak családok, amelyek kétségbe vonják a védőoltások hatékonyságát.
Európa lassan elveszni látszó gazdasági és társadalmi fölénye abból ered, hogy itt alakultak ki egykor a természettudományok, és mindezt a kontinens országai sikeresen fordították le gyümölcsöző vállalkozásokra az ipari forradalom, majd a technológiai forradalom idején. A gyáripar, a gyógyszeripar, a növénynemesítés és az egyéb természettudományokra építő ágazatok növekedési pólusai manapság lassan átkerülnek más kontinensekre. A természettudományok tisztelete és az abból fakadó gazdasági, társadalmi előnyök ma már Észak-Amerikára, Dél-Amerika feltörekvő államaira és egyre inkább Ázsiára jellemzők, míg Európa döntéshozói a rövid távú politikai szempontok foglyai. A kérdés ma már távolról sem csak tudományfilozófiai jellegű, és jóval messzebb mutat, mint a baranyai kukoricaföldek. Ezekben az években dől el, hol lesz Európa gazdasága az évszázad közepére ilyen versenytársak mellett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.