A találkozónak jelentőséget ad, hogy július 1-jétől az Európai Unió Tanácsának soros elnöke Franciaország lesz.
A megbeszélésen szó esett a szén-dioxid-kibocsátás csökkentéséről, illetve annak tagországonkénti megoszlásáról, valamint a genetikailag módosított szervezetekkel (GMO) kapcsolatos szabályozásokról is.
A megbeszélést követő sajtótájékoztatón Szabó Imre elmondta: Magyarország a szén-dioxid-kibocsátás fokozatos csökkentését tartja elképzelhetőnek, ugyanakkor elsőrendű fontosságú, hogy az ország energiafüggősége csökkenjen.
Magyarország támogatja az EU célkitűzését, miszerint 2020-ig legalább 20 százalékkal csökkenjen a szén-dioxid-kibocsátás, és szeretné elérni, hogy a tagországok közötti tehermegosztásban érvényesüljön a méltányosság és a szolidaritás elve.
Az emissziókereskedelem kérdésében Szabó Imre kifejtette: egyetért azzal, hogy az összeurópai kibocsátási kereteket az Európai Bizottság állapítsa meg, és az érintett iparágak a kvótákat árverésen szerezhessék be.
A GMO témakörében a tárgyalópartnerek egyetértettek abban, hogy szükséges egy EU-szerte egységes és áttekinthető szabályozási csomag megalkotása.
Jean-Louis Borloo hangsúlyozta: az elnökség minden tagország, köztük természetesen Magyarország érdekeit is ugyanolyan súllyal veszi majd figyelembe, mint Franciaországét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.