A hátrányos helyzet javításához szemléletváltásra van szükség, s ez egyaránt vonatkozik a munkáltatókra, a családok férfitagjaira és az elhelyezkedni kívánó kismamákra is - ebben értettek egyet az EQUAL Program értékelésén résztvevő szakemberek.
A visszailleszkedést segítő, Az esély bölcsődéje nevű uniós és állami finanszírozású projekt során a kismamák egy éven keresztül, heti egy alkalommal, 15 fős csoportokban vettek részt kommunikációs, gazdaságismereti, számítástechnikai és angol oktatáson - tudósít a hirado.hu az MTI alapján.
Hiába szeretnének visszatérni, sokszor azért nem tehetik meg, mert nincs befogadó intézmény a gyerekeik számára. A beszélgetésen több megoldási javaslat is felvetődött, például céges vagy családi napközik létrehozása. Családi napközit bárki létrehozhat, aki elvégez egy ehhez szükséges tanfolyamot, és beszerzi a szükséges engedélyeket. Ebben a gyermekfelügyeleti modellben 20 hetestől 14 éves korig vigyáznak 5-7 gyerekre - mondta Katonáné Pehr Erika, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium (SZMM) gyermek- és ifjúságvédelmi főosztályának vezetője.
Kiss Ilona, a Dél-alföldi Regionális Munkaügyi Központ munkatársa szerint azoknak, akik régóta kiléptek a munkából, átmeneti időszakot kellene biztosítani a visszailleszkedésre. A nyolc órás helyett, 4-6 órás munkaidőben történő foglalkoztatás lenne ideális a frissen munkába álló anyukák számára - mondta.
Makár Orsolya, az SZMM nők és férfiak társadalmi egyenlősége osztályának munkatársa szerint a részmunkaidős foglalkoztatás akkor jó megoldás, ha másik kereső is van a családban. Szerinte a négy órás foglalkoztatás átmeneti megoldás lehet, nem szabad, hogy életpályaként jelenjen meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.