Hétfőn hozta nyilvánosságra a Fidesz számára készült, az adórendszerrel kapcsolatos elképzeléseit a Matolcsy György vezette gazdasági kerekasztal. A legnagyobb ellenzéki párt egyelőre hivatalosan nem foglalt állást Matolcsy és Cséfalvay Zoltán javaslatával kapcsolatban, amely az áfa és a vagyoni adók emelését, valamint az ingatlanadó bevezetését is tartalmazza. A Növekedéskutató Intézet elnöke szerint ezek a tervek nem állnak ellentmondásban a megszorítások által vezérelt gazdaságpolitika megszüntetésének elvével. Matolcsy szerint a versenyképességet és a munkahelyteremtést kell a középpontba helyezni, az anyag a Fidesz Erős Magyarország programjának főbb pontjait is tartalmazza a Magyar Nemzet értesülései szerint.
A modell összeegyeztetné a szabadelvű és a szociális piacgazdaságot. A növekedést eszerint az adóteher mérséklése biztosítaná. A konkrét adócsökkentés tekintetében Matolcsy a lapnak annyit mondott: a szocialisták politikája megnehezíti a helyzetet, de egyes, az adórendszeren belüli átcsoportosítások jelenleg is megvalósíthatóak.
A Hír TV-nek adott júliusi nyilatkozatában Matolcsy úgy leszögezte: számos műhely dolgozik a Fidesz gazdasági programjain, amelyeket ősszel fognak egybeszerkeszteni. A politikus a Népszabadságnak adott júliusi nyilatkozatában fejtette ki, hogy ötkulcsos áfára és egykulcsos személyi jövedelem adóra lenne szükség. Ez utóbbit Varga Mihály már korábban felvetette, amelyre a Fidesz úgy válaszolt: nincs ilyen hivatalos álláspont. Járai Zsigmond is említést már az egykulcsos szja szükségességéről, míg a KDNP családi típusú adózásról készített javaslatot.
Széles Gábor a hétvégén ismét felvázolta az általa vezetett gazdasági tanács terveit, amelyeket a következő jobboldali kormány számára dolgoztak ki és amely jelenleg hetven százalékban készült el. A Hogyan tovább, gazdaságpolitika? című konferencián elhangzottak szerint Széles 5-7 év alatt egymillió munkahelyet teremtene, Magyarországot pedig egy húzóágazat kiemelésével fejlesztené európai szinten. Eszerint Magyarország a nyugati turisták rekreációs központja lenne, az Alföldet a mesterséges tavak vidékévé kellene tenni, valamint felfejleszteni a falvakat. Széles a multinacionális vállalatok helyett a kisvállalkozásokra helyezné a hangsúlyt, nem elfelejtve az ország agráripari beállítottságát. Széles Gábor szerint az ország tartós növekedési pályára állításának előfeltétele az egymilliós cigányság gazdasági aktivitásának megteremtése, ebből a célból missziós tevékenységet indítana el. A cigányságot szerinte háztáji földhöz kell juttatni, hogy saját ellátásukra és helyi piacokra tudjanak termelni. Ehhez biztosítani kell vetőmagot, de akár kismalacot is, mert a sertéstenyésztés volna a másik lehetőség - tette hozzá.
A Magyar Nemzet információi szerint a Fidesz számára több szakértő csoport is készít gazdasági terveket. Járai Zsigmond Magyarország tőkevonzó képességének javításán dolgozik, Szapáry György pedig az euró hazai bevezetéséhez szükséges lépéseket gyűjti össze. A javaslatok megfogalmazói jórészt egyetértenek az ezermilliárdos nagyságrendű adócsökkentés szükségességéről. Miközben azonban Varga Mihály szerint ez önmagában nem old meg semmit, Matolcsy egyelőre csak adórendszeren belüli átcsoportosítást tervez.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.