A javaslat szerint a tagállamok választhatnák meg az elosztani kívánt élelmiszerek körét és hároméves időszakra szóló élelmiszer-elosztási tervet készítenének. Az élelmiszerek elosztásáról továbbra is jótékonysági szervezetek és helyi szociális intézmények gondoskodnának. A 2010–2012-es időszaktól kezdve társfinanszírozás lépne életbe (az EU költségvetése a program költségeinek 75%-át, illetve kohéziós területek esetében 85%-át fedezné) - jelentette a Rapid uniós hírszolgálat.
Figyelembe véve a rászorulók élelmezésbiztonságát hátrányosan érintő élelmiszerár-növekedést és az élelmiszer-segélyezés megnövekedett költségeit, a Bizottság a költségvetési keret növelését tartaná szükségesnek. 2006-ban több mint 13 millió uniós polgár részesülhetett e segélyprogram előnyeiből. A program módosított formájában 2010-től áll majd rendelkezésre. „Ezzel a lépéssel az Európai Unió a társadalom legelesettebb tagjai számára konkrét segítséget tud nyújtani – jelentette ki Mariann Fischer Boel mezőgazdasági és vidékfejlesztési biztos. - Az élelmiszerárak mostani ugrásszerű emelkedése sokukat rendkívül érzékenyen érintett. Ki kell terjesztenünk ezt a sikeres programot és megnövelnünk költségvetését, hogy minél több emberen segíthessünk. Az intervenciós készletek kimerülésével joggal vetődik fel az igény – a nemzeti táplálkozási szokásoknak megfelelő – élelmiszerek piaci beszerzése iránt.”
A program 1987-ben született, keretében a tagállamok élelmiszersegélyként hasznosíthatták az állami készletekben felhalmozott élelmiszer-felesleget. Időközben azonban a helyzet gyökeresen megváltozott. A készletek mára szinte kimerültek, miközben egyre több a rászoruló és az élelmiszerárak az egekbe szöktek. A Bizottság ezért úgy véli, hogy a program költségvetésének növelése és az élelmiszerek folyamatos nyílt piaci beszerzésének lehetővé tétele elemi érdek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.