BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Tudós nők - ösztöndíjprogramot indított a L'Oréal és a UNESCO

2008. november 10-én hatodik alkalommal kerül sor a L’ORÉAL Magyarország és a Magyar UNESCO Bizottság közös programjában meghirdetett ösztöndíjak átadására.

A 2003-ban indított ösztöndíjprogramban olyan 30, 35 és 45 év alatti kutató nők nyújthatták be pályázatukat, akik a magyar felsőoktatási kutatási intézményekben, illetve az MTA kutatóintézeteiben dolgoznak. Átérezve a társadalmi felelősségvállalás fontosságát, a L’OREAL elkötelezett a fiatal magyar tudós nők tudományos sikereiben.

A kezdeményezés célja, hogy felhívja a társadalom és a gazdasági szféra figyelmét a tudományos életben gyakran háttérbe szoruló tehetséges nők kutatási eredményeire. "A Nőkért és a Tudományért", az első olyan ösztöndíjprogram, amely a tudomány előremozdítása és a nők ügyének támogatása mellett kötelezte el magát, valamint amellett, hogy megváltoztassa a tudományról kialakított képet a világban.

"Ha egy fiatal kutatónő úgy dönt, hogy tudományos pályára lép, szembesülni fog azzal, hogy igen markáns elkülönülés figyelhető meg a nők és a férfiak karrierjében. A nők általában csak néhány szakterületen jelennek meg magasabb arányban, és felsőbb pozíciókig is jóval kevesebben jutnak el.

Ezt a tényt bizonyíja az is, hogy 1990 óta a Kossuth és Széchenyi díjasok csupán 11 százaléka nő, és az MTA 270 rendes tagjából is csak 8 fő, azaz 3 százalék  képviseli a női nemet. Kellenek az olyan kezdeményezések, mint az, amelyet a L’OREAL felkarolt. Magyarország nem lehet büszke magára, míg mi nők nem vagyunk büszkék önmagunkra." – emelte ki beszédében Dobrev Klára, a Magyar Köztársaság miniszterelnökének felesége.


Ösztöndíjat kapott Bartók-Pártay Lívia okleveles vegyész, az ELTE TTK, Kémiai Intézet, Határfelületek és Nanorendszerek Laboratóriumának munkatársa, PhD hallgató.

Szintén díjazásban részesült Dr. Lackza Csilla biológus, PhD, Országos Vérellátó Szolgálat, Budapest, a Magyar Biokémiai Egyesület és az Amerikai Rákkutató Egyesület tagja.

Valamint Dr. Széll Márta molekuláris biológus és biotechnológus, a Magyar Tudományos Akadémia és a Szegedi Tudományegyetem Dermatológiai Kutatócsoportjának tudományos főmunkatársa.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.