Lakóhelyükön, a megyében lettek álláskeresők azok, akik eddig főként dunántúli gyárakban dolgoztak. Az elsők között jellemzően nem a helyieket, hanem a távolabbról „ingázókat” küldték el a gazdasági válság miatt. A megyében nagyüzemből kevés van, viszont a kisebb vállalkozások is megváltak egy-két-három embertől. Mindez felduzzasztotta a munkanélküliek számát Békésben.
Békésben a szeghalmi, a sarkadi, a mezőkovácsházi és a békési munkaügyi kirendeltségekhez tartozó körzetekben az arány mindenhol meghaladja a 20 százalékot, sőt Sarkadon 29 százalék az álláskeresők aránya. Ezzel szemben viszont Szegeden csak 7,4 százalék.
A főigazgató elmondta, hogy a térségben már megjelentek a Közép-Dunántúlról érkezett munkanélküliek is, akik egy-egy autógyár, vagy beszállító létszámleépítése miatt vesztették el munkájukat, és tértek haza. Mint mondta, a bejelentkezésekből ítélve nem igaz, hogy a magyar munkaerő nem mobil, hiszen sokan vállaltak munkát a Dunántúlon a jobb megélhetés reményében.
Nagy Ágnes tájékoztatása szerint folytatódhat a 2006 novemberében elindult, úgynevezett Békés Megyei Foglalkoztatási Paktum, hiszen erre a célra az Országos Foglalkoztatási Közalapítványtól 10 millió forintos forrást nyertek el. A paktum, a partnerség lényege, hogy az abban közreműködő 126 önkormányzat, civil szervezet, kamara, oktatási és képző intézmény, valamint munkáltatók összehangolják intézkedéseiket, koordinálják és koncentrálják erőforrásaikat annak érdekében, hogy csökkentsék a gazdasági válság hatásait.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.