Bő egy évtizeddel ezelőtt az 1997–98-as délkelet-ázsiai válság hirtelen és nagy erővel robbant be. A kilábalás viszonylag gyorsan ment, miután a Nemzetközi Valutaalap idejekorán felismerte, nem a kormányok gondatlansága áll a problémák mögött – írja J. Bradford Delong, a Berkeley közgazdaságtan professzora.
Hasonlóképpen jótékony hatása volt annak, hogy az akkori amerikai pénzügyminiszter, Robert Rubin – mintegy ejtőernyőn ledobva – New York-i bankokat telepített a dél-koreai gazdaságba.
Röviddel később kipukkadt a dotkombuborék, ez azonban 2001–2002 között a kibocsátás alig észrevehető csökkenéséhez vezetett, azt alig lehetett „recessziónak” nevezni. Krugman most visszatért könyvének átdolgozott és bővített kiadásával, ma azonban – sajnos – tökéletes a mű időzítése és aktualitása. Jelenleg ugyanis sokkal helytállóbb, ha a „depresszió közgazdaságtana” és az abban használt fogalomkör szerint gondolkodunk.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.