Az egyik előadó szerint a „hopp és kopp” ciklus helyett most egy „hopp és Armageddon” fordulat következett be – írja Joseph E. Stiglitz Nobel-díjas közgazdász, a Columbia professzora. Abban is egyetértés volt, hogy a Nemzetközi Valutaalapnak a tanácskozás idején a 2009-es esztendőre közzétett előrejelzése túl optimista volt, amikor globális stagnálást jósolt, ez önmagában is a háború utáni legrosszabb növekedési adat lenne
Az egyetlen biztató hozzászólás az volt, amely szerint a Davosban hangoztatott prognózisok eddig rendre hibásak voltak, ezért talán a mostani negatív várakozások is túlzók lesznek. Hasonlóképpen meglepő volt a piacokkal szembeni hitehagyottság. Egy alkalommal arról kérdezték a résztvevőket, hogy mit jelölnének meg egyetlen, fő tévedésnek, ami a mostani válsághoz vezetett. Az okként a válaszok döntő részében az szerepelt, hogy vakon hittek a piacok önkorrekciójában.
Ezenkívül hibáztatták még a „hatékony piacról” vallott felfogást, amely szerint az árak teljesen és hatékonyan tükrözik az összes rendelkezésre álló információt. Bírálat érte még az inflációs célkövetés jegybanki elvét, amely valójában elterelte a figyelmet a pénzügyi rendszer stabilitásának követelményéről. Valójában soha nem is nyugodtak biztos elméleti alapokon a központi bankok vezetőinek azok a tételei, amelyek szerint az infláció megfékezése szükséges és közel elégséges feltétele a prosperitásnak, a mostani válság pedig csak táplálta az ezzel szembeni kételyeket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.