Február 16-ig lehet benyújtani a felsőoktatási felvételi jelentkezéseket a szeptemberben induló képzésekre. Az idén különösen a mesterkurzusokra, ezeken belül is a tanári szakokra készülők választási lehetősége bővült: 27 alapképzési és egységes osztatlan képzési, 49 felsőfokú szakképzési, illetve 92 új mesterképzésre jelentkezhetnek az érdeklődők. A februárban elindult keresztféléves kurzusokra tavaly a legtöbben a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Villamosmérnöki és Informatikai, ezt követően a Nyíregyházi Főiskola (NYF) Pedagógusképző, majd a Budapesti Gazdasági Főiskola Külkereskedelmi Főiskolai Karán jelentkeztek. A legnagyobb számban a BME-re, az NYF-re, illetve a Szegedi Tudományegyetemre nyertek felvételt a hallgatók.
A bachelor képzéseken a legtöbben a gazdálkodási és menedzsment, illetve a kommunikáció és médiatudomány szakra jelentkeztek. Az iskolák az előbbire, valamint az andragógiaképzésre vették fel a legtöbb hallgatót. A mesterkurzusok tekintetében kiemelkedő volt a tanári pályára jelentkezők és felvettek száma, ezt a humánerőforrás-tanácsadó szak követte. A felsőfokú szakképzéseknél ugyanakkor a csecsemő- és gyermeknevelő-gondozó, illetve az ifjúságsegítő szak volt a legnépszerűbb.
A jelentkezések közül kiemelkedik – regionális összehasonlításban – Közép-Magyarország, ahol mintegy kétszer anynyi hallgató kezdte meg a tanulmányait, mint az ország bármely másik régiójában. Ezt követi Észak-, illetve Dél-Alföld, majd Nyugat-Dunántúl. Az évek óta tartó nemek közötti megoszlás sem változott: még mindig több nő jelentkezik s kerül be felsőoktatási képzésbe, mint férfi. KÁ
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.