Szerintük az oldhatná meg a hosszú évek óta fennálló gondokat, ha végre újraszabályoznák a települések, megyék feladatait, hatásköreit, s ennek megfelelően határoznák meg a finanszírozásukat.
Mindez a települések, megyék érdekeit képviselő hat testület elnökségeinek tegnapi ülése után derült ki. (A megyei jogú városok nem képviseltették magukat.)
Így az sem meglepő, hogy nem értenek egyet sem a kormány, sem a Reformszövetség őket érintő javaslatainak a többségével. Bár az elképzelések közül néhányat megfontolandónak tartanak.
A szövetségek egy tizenkét pontos kívánságlistát fogalmaztak meg. Ezek egy részét – ilyen a polgármesteri jogállás megerősítése, a feladatkörök újragondolása, az önkormányzatok gazdasági alapjainak megerősítése – feltehetően a kormány is támogatja majd. Hiszen e témakörökben már körvonalazódik a megállapodás a Kormány-Önkormányzatok Egyeztető Fórumában (KÖEF). Ám az önkormányzati képviselők létszámának drasztikus, gyakorlatilag felére történő csökkentését elutasítják.
A Gyurcsány-bejelentés döbbenetes hír volt számukra, hiszen a KÖEF-ben hónapok tárgyalásának eredményeként konszenzus alakult ki abban, hogy a parlamenti képviselők számának a lefaragásával párhuzamosan a települések, megyék esetében is elképzelhetőnek tartanak egy 10-20 százalékos csökkentést.
A cikk és a tizenkét pont teljes terjedelemben itt olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.