Az EU statisztikai hivatala elsősorban a válság következtében gyors ütemben eladósodó, és a költségvetési mutatóit némileg szépíteni kívánó Franciaország intenzív nyomására volt hajlandó belemenni a változtatásba.
Az engedményt kritizálók szerint viszont az új módszertannal a kormányok ugyanazt a mulasztást követik el, mint amit éppen a bankok szemére szoktak vetni: a kockázatokat csak részben tüntetik fel mérlegükben.
Párizs még az év elején kezdett az ellen tiltakozni az Eurostatnál, illetve a francia statisztikai hivatalnál (INSEE), hogy a toxikus értékpapírok kiszervezésének céljából államilag felállított gazdasági társaságok kockázatait feltüntessék a költségvetési adósságok között.
Az Eurostat munkatársainak elmondása szerint a francia kabinet óriási nyomást gyakorolt a hivatalra a döntés meghozatala előtt.
Bár hivatalosan ezt tagadták, még az a gyanú is felmerült, hogy Párizs az Eurostat fölé rendelt Európai Bizottságon keresztül is igyekezett befolyásolni az ügy kimenetelét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.