Ez az amerikai társadalom és gazdaság történetében első ízben fordul elő. Részben a nők társadalmi szerepvállalásának hosszú ideje zajló változása áll a háttérben, részben pedig az, hogy a gazdasági recesszióban nagyon sok férfi vesztette el állását.
A foglalkoztatottak száma júniusban 132 millió volt, ennek 49,83 százalékát alkották nők, és a jelenlegi tendencia folytatódásával arányuk október-novemberben fogja meghaladni a férfi munkavállalókét.
A recesszió egyértelműen a férfiak számára fájdalmasabb; 2007 decembere óta az építőiparban 1,2 millió férfi vált munkanélkülivé, ám csak 106 ezer nő, a feldolgozó iparban 1,8 millió férfi és ugyancsak 106 ezer nő vesztette el munkáját. A gazdasági visszaesésben is növekedést mutató szektorokban - az egészségügy és az oktatás terén, valamint a kormányzati intézményekben - hagyományosan a nők vannak túlsúlyban. A női munkavállalók helyzetét javította, hogy a szövetségi gazdaságösztönző csomag kereteiben a központi támogatás éppen az oktatásba, az egészségügybe és az állami, helyi kormányzatokba áramlott.
Heidi Hartmann közgazdász rámutatott: a kereső nők történelmi léptékű szerepváltozása zajlik, azonban koránt sincs egyenlőség a két nem között. A nők ugyanis általában kevesebb órában dolgoznak, nagyobb hányaduk vállal részmunkaidős állást és keresetük átlagosan 77 százalékát teszi ki a férfiakénak. Ezenkívül a magas fizetésű vállalatvezetői posztokat férfiak uralják.
Casey Mulligan, a Chicagói Egyetem közgazdásza szerint a női munkavállalók túlsúlya csak időleges állapot, a gazdaság felélénkülésével és új állások teremtésével a férfi munkavállalók ismét többségbe fognak kerülni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.