BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Vízműbotrány: Kidobták a korábbi vezért - Nem csitulnak az indulatok

Folytatódott a perpatvar a Pécsi Vízmű Zrt.-nél: miután hétfőn a város önkormányzata egy biztonsági céggel „visszafoglalta” a vizes cég telephelyét, tegnap reggel szó szerint kidobták a biztonságiak a korábbi üzemeltető vezérigazgatóját, Nyirati Istvánt, aki néhány munkatársával szeretett volna bejutni az épületbe, hogy elutalják a dolgozók bérét.

Nyirati István a reggeli dulakodás után a jelen lévő újságíróknak azt mondta, méltánytalannak tartja, hogy saját munkahelyére nem engedik be, de mindent megtesz annak érdekében, hogy a dolgozók a szerződés szerinti határidőig, október nyolcadikáig megkapják bérüket.
„Elfogadhatatlannak és teljes mértékben jogsértőnek tartjuk a Pécsi Vízmű székházának elfoglalását, ezért felszólítjuk a pécsi önkormányzatot az eredeti helyzet haladéktalan helyreállítására.

Szándékunk nyomatékosítására birtokháborítási eljárást is kezdeményeztünk a jegyzőnél, amely keretében reményeink szerint napokon belül visszakaphatja a vízmű a tulajdonában álló épületet” – mondta a Világgazdaságnak Csorba Zoltán, a Pécsi Vízmű 48 százalékos kisebbségi, francia tulajdonosának magyar képviselője, a Suez Environnement Hungária Kft. ügyvezető igazgatója.

A Pécsi Vízmű már hétfői közleményében is hangsúlyozta, hogy az épület és az abban lévő vagyontárgyak nem a városi közművagyon része, hanem a cég tulajdona, és ezért ennek elfoglalása törvénytelen, súlyos jogi következménnyel jár. Csorba Zoltán lapunknak elmondta: álláspontjuk szerint még mindig érvényesek a víziközmű-üzemeltetésre vonatkozó 1995-ös szerződések, azokat az önkormányzat egy egyoldalú határozattal nem mondhatja fel. Véleménye szerint a közmű-szolgáltatási tevékenységüket akadályozza most az önkormányzat a székház elfoglalásával. Mint mondta: a francia tulajdonos alapvető álláspontja, hogy nem szeretné eladni a részvényeit, ennek ellenére mindenképpen szeretnének leülni tárgyalni az önkormányzattal e jelenlegi tarthatatlan helyzet megoldásáról és a jövőről.


„A székház átvételére azért volt szükség, mert októbertől a Tettye Forrásház Zrt. működteti tovább a pécsi víziközművagyont, az ehhez szükséges eszközök nagy része pedig az épületben található” – mondta a Világgazdaságnak Winkler Tamás, a cég vezérigazgatója.

Azt azonban elismerte, hogy a működtetői és a víziközművagyon szétválasztása nagyon nehéz a konkrét esetben. Hozzátette: a Pécsi Vízmű vezetőit az ellátásbiztonság garantálása miatt nem engedték be az épületbe.



Winkler Tamás a közeljövővel kapcsolatos terveikről elmondta, hogy 500 millió forintos folyószámlahitelt vesznek fel, amely megfelelő likviditást biztosít ahhoz, hogy elkezdhessék a közüzem működtetését.

A távolabbi jövővel kapcsolatban pedig két stratégiai célt fogalmaznak meg: egyrészt a nyereséget helyi szintű fejlesztésekre szeretnék fordítani, másrészt a vízdíj emelésének a mértékét a jövőben minél alacsonyabban szeretnék tartani. Elmondása szerint ugyanis jelenleg a megyei jogú városok közül Pécsett a harmadik legdrágább a víz- és csatornaszolgáltatás díja.

Páva Zsolt: Nem foglaltuk el!

„Nem foglaltuk el, birtokba léptünk” – mondta tegnap a KlubRádió műsorában Páva Zsolt, Pécs fideszes polgármestere a Pécsi Vízműnél történtekről. A polgármester elmondta: azért zárták ki a vezetőséget az épületből, mert olyan helyzet alakult ki, amelyben nem láttak más megoldást. Páva Zsolt hangsúlyozta, az ügynek voltak előzményei: a két hónapos átvilágítási procedúra során megállapították, hogy a vízmű jó színvonalon szolgáltat, ám 2002-től a befolyt vízdíjból idegen cégeket vásárolt.




Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.