A magyar társadalom értékrendszere nem olyan, mint amilyenre a fejlődésre vonatkozó elgondolásainkat építjük. Ennek csak egy része az, hogy elutasítjuk a kapitalizmust. Amikor társadalomfejlesztési célokat határozunk meg, majd ehhez eszközöket rendelünk, "rossz céltáblára lövünk". Nem olyan embereket, nem olyan társadalomszerkezeti modellt tételezünk fel, mint amilyen az a valóságban – mondta a Népszabadságnak Chikán Attila.
Hazudunk magunknak. Ez persze nem az a fajta hazugság, mint amivel a politikusok egymást vádolják. Azt hangoztatjuk például, hogy Magyarországot a szürkeállomány teheti naggyá, hogy nekünk kiművelt emberfők sokasága áll a rendelkezésünkre, meg hogy alapjában véve jó az iskolarendszerünk, a versenyelőnyünk éppen a jól képzett munkaerő létében rejlik. Valójában mindenki tudhatja, hogy ez nem így van.
Nincs versenyelőnyünk, mert a magyar munkaerő már drágább annál, mint amennyivel jobban képzett más országokénál, a képzési rendszerünk komoly problémákkal küzd, a felsőoktatás színvonala pedig össze sem mérhető a korábbi évek színvonalával. Közben olyan fejlesztési koncepciókat dolgozunk ki, amelyek a jól képzett munkaerőre alapoznak.
A rendszerváltozás idején csak annyit tudtunk, hogy piacgazdaságot szeretnénk csinálni, de hát piacgazdaság sokféle lehet - Burkina Fasóban is az van meg Svédországban is, és a szélsőségek között rengeteg átmenet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.