Tudvalevő, hogy a világ legnépesebb országa mesterségesen tartja alulértékelve a jüant, mivel így jelentős versenyelőnyre tud szert tenni a világkereskedelemben mások rovására, illetve óriási dollártartalékokat halmozott fel az elmúlt években, amelynek értéke folyamatosan erodálódik a zöldhasú gyengülésével.
Viszont az USA vezetésével beindult egy olyan akarat keresztül vitele, amely új egyensúlyt akar megálmodni a világ részére, ami amúgy kívánatos is, tudniillik az ázsiai országok, melyek jelentős többlettel bírnak, sokkal nagyobb hangsúlyt helyezzenek a belső fogyasztásra, a deficittel rendelkezők, mint például az USA is, törekedjenek a megtakarítások növelésére.
Az egésszel csak az a probléma, hogy a jelenlegi piaci folyamatok egyáltalán nem ezt erősítik, legalábbis semmilyen strukturális változást nem látni a világban, minden megy a maga régi módján, egyedül a tartós dollárgyengülés az, ami támogathatja egy ideig ezt az egyensúly eltolódást. Mindenki Kínában bízik, de egyedül ők nem fogják megmenteni a világot, hisz náluk is jelentős problémák vannak, még ha ez nem is látszódik közvetlenül. A dollár folyamatos értékvesztése pedig sokkal súlyosabb problémákhoz vezethet a világgazdaságban, hatásai még negatívabbak lehetnek, mint tavaly nyáron, amikor 147 dolláros olajárfolyamot is láthattunk, és minden jegybank és politikus aggódó hangot ütött meg.
Már a GM is pénzt fizet vissza? Egyes hírforrások szerint ma jelentheti be a General Motors, hogy év végén elkezdi visszafizetni azt a 6,7 milliárd dolláros hitelt (most még csak 1 milliárdot), amit az amerikai államtól kapott, köszönhetően az enyhén javuló működési környezetnek, bár ez a 6,7 milliárd csak egy része annak az 50 milliárdos hitelnek, amit a kormánytól kapott. A korábbi megállapodás szerint 2015-ig kell a vállalatnak törleszteni a hitelt, de hát mindannyian tudjuk, hogy a "válságnak már vége" van. Persze arról sem érdemes megfeledkezni, hogy ezen összegen felül a kormánytól még közel 16 milliárd dollárt kapott tavaly decemberben tőke formájában a GM, mely így kvázi állami tulajdonba került.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.