Az államfő és a szenátus demokrata többsége által támogatott elképzelés szerint 40 százalék extra adót vetnének ki minden olyan a munkaadók által fizetett egészségbiztosításra, amely egyénenként meghaladja a 8500, páronként pedig a 23 ezer dollárt évente. A képviselőházi demokraták és a munkavállalók szerint azonban ez éppen a bérből és fizetésből élő középosztályt sújtaná a leginkább.
A kongresszus két kamarája közötti ellentét komoly feladat elé állítja Nancy Pelosit, a képviselőház demokrata elnökét, akivel éppen az előtt közölte preferenciáit az államfő, hogy megkezdődött volna a kérdésről rendezett demokrata konferencia.
A Cadillac adótól összesen 150 milliárd dolláros pluszbevételt remélnek a támogatói tíz év alatt, miközben az egészségügyi reform összköltsége az előzetes számítások szerint ezer milliárd dollárt fog kitenni ugyanebben az időszakban. A képviselőház a szenátussal ellentétben azonban az évi egymillió dollárnál többet kereső párokra kivetett 5,4 százalékos különadóval teremtené elő inkább a hiányzó forrást.
Obama eredetileg még januári évértékelő beszéde előtt szerette volna tető alá hozni az egyezséget, de a képviselőházi honatyák ellenállása miatt ez most kétségessé vált. Megértjük, hogy a Fehér Háznak megvan a saját ütemterve, de különösen adóügyi kérdésekben kell óvakodnunk az elhamarkodott döntésektől – fogalmazott a Cadillac adót ellenző egyik képviselő.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.