Az adócsalás elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott nyomozás során több magánszemély lakásán, könyvelő irodákban és gazdasági társaságok székhelyén tartott házkutatások alkalmával 2 budapesti és 13 vidéki – Pest és Veszprém megyét érintő – helyszínen végzett házkutatás során több ezer oldalnyi könyvelési anyagot, fiktív számlákat és cégiratokat, számlatömböket, bankszámlakivonatokat, több számítógépet és egy komplett számítógépes kishálózator foglaltak le.
A vámnyomozók kezére került a rendszer lelke, a fiktív számlák előállítására szolgáló „számlagyár” elnevezésű szoftver is.
A bizonyítékok kiértékelése után kiderült, hogy a családtagok részvételével legálisan alapított négy vállalkozást használt fel a gyanúsított, egy 46 éves Pest megyei férfi.
Tevékenysége során a jelenleg rendelkezésre álló adatok alapján 2005 óta összesen 62 gazdasági társaság, magánszemély, alapítvány, egyéni vállalkozó nevében és részére állított ki több mint 1500 fiktív számlát, melyeken főként szabás-varrás-ruhakészítés és építőipari tevékenység szerepelt.
A fiktív számlák összértéke meghaladja a 3 milliárd forintot, melynek több mint 650 millió forint áfatartalmával a gyanúsított nem számolt el. A bűncselekmény fő gyanúsítottját előzetes letartóztatásba helyezték.
A nyomozás során kiderült, hogy a számlakiállító cégek költségszámlái is valótlanok. A fiktív számlák kiállítására azért került sor, hogy a számlabefogadók a könyvelésekben költségként tudják elszámolni, ezáltal azok áfatartalmát jogosulatlanul igényelték vissza. Ennek következtében a nyomozás következő szakaszában vélhetően 60-nál is több további gyanúsítottat vonhatnak be az ügybe.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.