A rendelkezés szerint segélycsomagnak minősülne minden olyan hitel, amelyet olyan országnak nyújtanak, amelynek adósságállománya meghaladja éves GDP-jét – jelen körülmények között Görögországon kívül Olaszország is ilyen.
A törvényjavaslatot John Cornyn texasi szenátor terjesztette be közvetlenül azután, hogy a Valutaalap jóváhagyta a Görögországnak szóló 30 milliárd eurós hitelcsomagot (továbbá garanciát vállalt 250 milliárd eurós keret erejéig az eurozónatagok megsegítésére) – számolt be róla a The Independent.
„Az amerikai adófizetők eddig is több segélyhitelt finanszíroztak idehaza, mint amennyi illdomos volt, azt pedig végképp nem szívelnék, ha keservesen megkeresett adócentjeiket felelőtlenül gazdákodó kormányok megsegítésére fordítanák” érvelt javaslata mellett a szenátor.
„Az Egyesült Államok járul hozzá a tagállamok közül a legnagyobb mértékben az IMF költségvetéséhez, a világszervezet hitelekről döntő tanácsában pedig 17 százaléknyi szavazata van. Amennyiben a javaslatból törvény születne, a washingtoni kongresszus megköthetné az amerikai tanácstagok kezét a segélyhitelek folyósítását illetően. A törvényjavaslat további sorsával kapcsolatban a Fehér Ház jelezte: nem támogatja az elnök külpolitikai mozgásterét szűkítő javaslatot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.