A legtekintélyesebb tengerentúli újságok közé tartozó The New York Times és az üzleti körök legbefolyásosabb lapja, a The Wall Street Journal is terjedelmes tudósítást közölt Magyarországról.
A The New York Times megállapította: a magyar kormány az utóbbi napokban nagy erőfeszítéseket tett annak érdekében, hogy visszatáncoljon azon korábbi riasztó nyilatkozatoktól, amelyek szerint az országot görög stílusú válság fenyegeti és államcsőd lehetséges a külföldi adósság tekintetében.
A lap elemzőkre hivatkozva arról írt: ezen kijelentések mögött Orbán Viktor kormányfő rosszul kitervelt kísérlete húzódik egyrészt arra, hogy előkészítse a hazai közvéleményt a lehetséges megszorító intézkedésekre, másrészt, hogy javítson a magyar tárgyalási pozíción az EU-val és az IMF-fel folytatandó egyeztetéseken.
Orbán Viktor az elsöprő választási győzelem után a nemzetközi hitelezők követelései és a választók között találta magát, utóbbiaknak ugyanis azt ígérte, megvédi őket a további gazdasági fájdalmaktól.
Az újság idézte Magyar Kornéliát, a budapesti Progresszív Intézet igazgatóját, aki szerint "a kormány hatalmas politikai baklövést követett el".
A The Wall Street Journal több nemzetközi pénzügyi vezetőt és szakértőt idézett. Dominique Strauss-Kahn, az IMF vezérigazgatója, aki szoros figyelemmel kíséri Magyarország teljesítményét az érvényes készenléti hitelszerződés kapcsán, kijelentette: nincs ok különösebb aggodalomra az ország pénzügyi helyzete kapcsán.
A Fidesz-kormány továbbra is azzal vádolja az előző kormányt, hogy nagyobb költségvetési hiányt hagyott hátra, mint amekkorát bevallott. A korábbi kormányzat tisztviselői tagadják ezt, és álláspontjukat nemzetközi tisztviselők is megerősítik. A magyar ellenzék szerint a kormánypárt, amely adócsökkentéseket és növekedést serkentő lépéseket ígért, most annak a módját keresi, hogyan magyarázza meg a választóknak a további megszorításokat - írta a The Wall Street Journal.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.