„Nem szeretnék az intézmény múltjával foglalkozni, mert bármit mondok, az hiteltelen. Az elmarasztalás és a dicséret is. Farkas Ádám munkáját mindenesetre nagyon nagyra értékelem, sokat javított a felügyeleten, és 2010-től visszaállította az én időmben kialakított struktúrát” – mondta a Figyelőnek adott interjúban Szász Károly, a PSZÁF új elnöke.
Szász Károly többek között kifejtette azt is, hogy a Pénzügyi Stabilitási Tanácsot fontos intézménynek tartja makroprudenciális szempontból, de a három szereplőnek, a Magyar Nemzeti Banknak, a PSZÁF-nak és a Pénzügyminisztériumnak szerinte egyenrangúnak kell lennie.
Mint mondta, szívesen változtatna azon, hogy manapság a jegybank primátusa érvényesül, a felügyelet egyfajta gyámság alá került.
Szász Károly beszélt arról is, hogy változtatna a devizahitelezés jelenlegi rendszerén is. Szerinte kötelező jelleggel elő lehetne írni, hogy a mindenkori hivatalos jegybanki árfolyamon, esetleg a bankok középárfolyamán kell az átváltásokat számolni.
Elkötelezett, határozott, munka és rendmániás vezetőként él a PSZÁF munkatársainak emlékezetében Szász Károly, aki 2000 és 2004 között már vezette az intézményt, s most visszatér annak elnöki székébe. Bár személyisége megosztó, korrektségét és bátorságát ellenfelei is elismerik. Konzervatív beállítottsága nem titok, de a Figyelő informátorai szerint a szabályokra és a szakmaiságra sokat adó személyisége garancia a pénzügyi szektor politikától mentes felügyeletére.
A fő kérdés az, miként viszonyul majd a felügyelet szempontjából megkerülhetetlen OTP-csoporthoz, hiszen az elmúlt hat évben annak elnök-vezérigazgatója, Csányi Sándor volt a kenyéradója.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.