A lépés végső célja az, hogy a brüsszeli tisztviselők megreformálják az árupiacokat, így fékezve meg az azokat érő spekulációs tevékenységeket. Az EU belső piaci biztosa, Michel Barnier egy Brüsszelben tartott konferencián elmondta, hogy a pénzügyi eszközök piacairól és a piaci visszaélésekről rendelkező irányelveket érinti majd a felülvizsgálat. A lépés azokra a növekvő brüsszeli aggodalmakra válasz, miszerint az utóbbi időben az árak komoly és sokszor magyarázhatatlan ingadozást mutattak.
A javaslat valószínűleg erős londoni ellenállásba ütközik, ahol Európa legnagyobb árupiacai és befektetési bankjai kereskednek nyersanyagokkal. Franciaország viszont – több egyéb országgal karöltve – komolyan sürgeti a kilátásba helyezett árupiaci reformok életbeléptetését. Michel Barnier úgy véli, hogy a kilátásba helyezett reform lehetőséget ad arra, hogy erősödjön a piacok átláthatósága, valamint így érthetőbb keretek között működhetnek tovább az üzletkötések.
Az EU mezőgazdasági biztosa, Dacian Ciolos véleménye a majdani szabályozásról az, hogy fontos azt is megvizsgálni, hogy mekkora mértékben szabad az árupiacok működésébe beavatkozni. A lépés kritikusai aláhúzzák: lehetetlen felmérni, hogy mi minősül manapság „túlzott spekulációnak”. Ezt számos – többek között a Nemzetközi Valutaalap által készített – tanulmánnyal magyarázzák, melyek szerint nincs összefüggés egy termény ára és egy feltételezett spekuláció között.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.