Várhatóan mind a leszakadó déli, mind az így összezsugorodó északi országrész rákényszerül valamilyen együttműködésre Dél-Szudán megszületése után, hiszen a déli olaj csak az északi vezetékeken juthat el a vörös-tengeri kikötőkbe, s így a világpiacra. A nyersanyagra, különösen a kőolajra éhes Kína lehet a napi félmillió hordó nyersolajat kitermelő és sokkal nagyobb feltáratlan készletekkel rendelkező térség jövőjében a legfontosabb szereplő.
A szavazatok összesítése ezekben a napokban fejeződik be, és egyértelműnek látszik: a déli lakosság szinte egyöntetűen (99 százalékos arányban) az új állam létrehozása mellett döntött. A jelenlegi tervek szerint a déli terület július 9-től folytathatná működését független országként. Azt még nem tudni, milyen néven, elképzelhető, hogy az új államot Dél-Szudánnak, Új Szudánnak, Equatoriának vagy Nílusi Köztársaságnak nevezik majd. Hasonlóan bizonytalan az államszervezet kiépítése, és annak anyagi fedezete is. Július után a jelentős nyersolajkészlettel rendelkező új állam alighanem a világ egyik legszegényebb országa lesz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.