Körülbelül 700 ezren dolgoznak a közszférában. Az első idei fizetés után kiderült, közülük minden harmadiknak, összesen 264 ezer embernek jár a bérkiegészítés. Ennyien jártak volna rosszabbul az új adórendszerrel. De a rendelet szerint csak azok kapják a plusz pénzt, akiknek a családjában csökkent az összjövedelem. A helyettes-államtitkár szerint azért, mert nem az egyes munkavállaló bére számít - hangzott el az RTL Híradójában.
„A kormány szándéka és az országgyűlés szándéka egyértelmű volt: mindenkinek, aki a közszférában dolgozik, a nettó keresete ne csökkenjen. A nettó keresetnél figyelembe kell venni a családi adókedvezmény összegét, amely értelemszerűen a két szülőnek, a házas-, vagy élettársnak jár” – mondta el Banai Péter Benő, a Nemzetgazdasági Minisztérium helyettes államtitkára.
Aki 70 ezer forintot vitt volna haza, annak ehhez 4 ezer forintot tett hozzá az állam. A legtöbb kompenzációt az kapja, aki netto 209 500 forintot keres, neki több mint 12 ezer forinttal egészítik ki a fizetését. De még az is kap 100 forintot, aki majdnem 300 ezer forintot keres. Ugyanis csak így tartható az a kormányzati ígéret, hogy senki ne járjon rosszabbul, mint tavaly.
„Vannak olyanok, akik nem kapták meg a kompenzációt. Ez elsősorban abból adódik, hogy azt a nyilatkozatot, amit meg kellett volna tenni, nem adták le január 15-ig” – mondta Árva János, a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének elnöke. Aki a nyilatkozatot késve adja le, a rendelet szerint visszamenőleg már nem kaphatja meg a bérkiegészítést. A helyettes államtitkár szerint azonban vizsgálják annak lehetőségét, hogy utólag ezek a dolgozók is hozzájussanak a kompenzációhoz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.