Ez minden országnak érdeke, és összetevője annak is, hogy a lakosság bízzon az erőművek biztonságában - fejtette ki a miniszter a magyar EU-elnökség és az Európai Bizottság közös sajtótájékoztatóján.
Hangoztatta: a folyamatnak átláthatónak kell lennie az eredményeket és a nemzetközi szintű intézkedéseket illetően. Egyetértettek a miniszterek abban is, hogy az unióval szomszédos országokat is be kell vonni a felmérésbe.
A rendkívüli ülést az uniós soros elnök Magyarország hívta össze, miután a földrengés után a fukusimai atomerőműben kialakult helyzet kérdéseket vetett fel az európai erőművek biztonságával kapcsolatban is, az észak-afrikai fejlemények pedig az energiapiacok alakulására lehetnek hatással.
Az uniós illetékesek - köztük Fellegi Tamás is - többször megerősítették , hogy az Európai Unió tagállamait nem érintik közvetlenül a japán környezeti katasztrófa hatásai. A tagországok lényegében már megállapodtak arról, hogy atomerőműveiket biztonsági és kockázati állapotfelmérésnek (stressz-tesztnek) vetik alá, hogy kiderüljön, kellően védettek-e az uniós államok egy hasonló vagy akár más jellegű katasztrófa esetén.
Mint arról beszámoltunk, egyre több ország számolná fel az atomenergiát az Európai Unióban a fukusimai katasztrófa hatására. A két legnagyobb atomenergia-termelő – Franciaország és Németország – azonban nem ért egyet a tervvel.
A Magyar Nukleáris Társaság vezetősége szerint ugyanakkor Európában és Magyarországon is szükség van az atomenergia fennmaradására.A szakemberek egyetértettek abban, hogy a Paksi Atomerőmű nélkül csak nagyobb környezetterhelés mellett és magasabb áron lenne lehetséges a villamosenergia-termelés. xíA fukusimai atomerőműben kialakult helyzetet egyértelműen a természeti katasztrófák (a Japánban eddig mért legnagyobb földrengés és a rekordméretű cunami), valamint az országos infrastruktúra összeomlása okozta.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.