A szocialista politikus elmondta: nem volt egységes a politikai elképzelés arról, mi a fontosabb rövid és hosszú távon: a szociális gondoskodás biztosítása, a kitűzött beruházási programok fenntartása, vagy az uniós forrásokhoz a kellő saját erő biztosítása. A hiánycsökkentés érdekében megjelenő kezdeményezéseket a politikai erők nem támogatták, legkevésbé az ellenzék, amely politikai ellenakciókat is szervezett - hangsúlyozta.
Az uniós elszámolás, például a Gripen repülők beszerzéséé és az autópálya-építéseké, többször is változott, az utóbbi éppen az MNB akkori alelnöke, Szapáry György 2005-ös kezdeményezésére. Ezek mind hatással voltak a hiány mértékére - tette hozzá a volt pénzügyminiszter.
A volt pénzügyminiszter nem tartotta szerencsésnek, illetve szakmailag indokolhatónak egy zárt periódus vizsgálatát, hiszen több olyan döntés is hatással van a deficitre, amelyek ezt megelőzően, vagy ezt követően születtek. Példaként említette, hogy a mostani nyugdíjpénztári elszámolási gyakorlat 10 éves megtakarítási periódust értékel át, látszólag csökkenő államadósságot mutat, de nem szabad elfeledkezni a hosszú távon jelentkező, az államot terhelő nyugdíjfizetési kötelezettség emelkedéséről sem.
Veres János csatlakozott elődje, László Csaba nyilatkozatához, amelyet a volt pénzügyminiszter az albizottság előző ülésén olvasott fel és amelyben egyebek mellett leszögezte benne, hogy miniszteri esküjének megfelelően végezte munkáját és arra is felhívta a figyelmet, hogy a bizottság csak politikai felelősségéről nyilatkozhat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.