A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) „Taxing Wages” felmérése szerint a szervezet 34 tagállama közül 22-ben emelkedtek a munkabért érintő adók és járulékok. A legnagyobb mértékben Hollandiában, Spanyolországban és Izlandok emelkedtek a terhek, míg olyan országok is akadtak, ahol csökkentek a munkavállalók nettó és bruttó bére közti különbség: Dániában, Görögországban, Németországban és Magyarországon.
Az OECD tanulmánya figyelembe vett minden munkabért érintő adót, munkaadói, munkavállalói és társadalombiztosítási járulékot. A szervezet tanulmánya arra a következtetésre jutott, hogy a magas államadósság lefaragása érdekében a legtöbb kormány az adók emelésére kényszerül
Magyarországon elsősorban az alacsonyabb munkáltatói járulék eredményezte az átlagos 6,7 százalékos csökkentést a béreket érintő közterhekben 2010-ben előző évhez képest. A magyar fizetések 46,4 százaléka még így is az államkasszát gazdagítja, s ezzel a térségünkben a legmagasabb az adóteher. A szlovák béreknek 37,8, a csehnek 42, a lengyelnek 34,3, a szlovén juttatásoknak 42,2 százalékát teszik ki az adók.
Összességében a legnagyobb mértékben (egy egy fizetéssel élő kétgyermekes család esetében) Franciaországban (42,1 százalék), Belgiumban (39,6) és Olaszországban (37,2 százalék) terhelik adók a fizetéseket.
A legkevesebb adót és járulékot - a fenti formációval 1,1 százalékot - Új Zélandon, majd őket követi Chile 6,2 százalékkal, Svájc 8,3 százalékkal, és Luxemburg 11,2 százalékkal. Az OECD átlagában 24,8 százalékos teher.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.