Wolfgang Schäuble mai nyilatkozata megerősítette a korábban az Európai Központi Bank (EKB) elnökének írt levelét, mely szerint Görögország megmentése elkerülhetetlen, azonban ennek anyagi terheiből a magánbefektetőknek is részt kell vállalniuk. Ezzel folytatódik a harc Jean Claude Trichet, az EKB elnöke és Schäuble között, hiszen az európai jegybank vezetője a miniszter megszólalását követően úgy vélte, "óriási hiba" lenne a magánszektort is bevonni Athén ügyébe. Trichet úgy látja, hogy ez a megoldás megrengetné a pénzügyi rendszer rendbetételét.
A Financial Times emlékeztet arra, hogy Schäuble "jelentős számú" magánbefektetőt vonna be a segélyakcióba és véleménye szerint ezt az Európai Központi Bank "támogathatja és támogatnia is kell". A német pénzügyminiszter igyekezett megnyugtatni a közvéleményt arról, hogy megfelelő megoldást dolgoznak ki a helyzetre, amely nem okoz pánikot a piacon. A német kormánykoalíció már el is fogadott egy felhívást, amelyben a magánbefektetők bevonását kérik a görög mentőcsomagba. Bár ez a döntés nem kötelező jellegű, Angela Merkel nem hagyhatja figyelmen kívül, amikor június 24-én az EU kormányfői találkoznak, hogy megvitassák az athéni akcióterv végleges változatát.
Mint arról beszámoltunk, Wolfgang Schäuble a fent említett levélben azt állította, hogy azonnali segítség nélkül Görögország még július közepe előtt kénytele lesz államcsődöt jelenteni. Néhány héten belül hozzájut Görögország az EU, az Európai Központi Bank (EKB) és a Nemzetközi Valutaalap (IMF) által tavaly megszavazott 110 milliárd eurós hitelcsomag ötödik részletéhez. Jean Claude Juncker, az euróövezet pénzügyminisztereinek vezetője pár napja leszögezte, hogy Athénnak ezután is további segélyre lesz szükség, amely egyes becslések szerint meghaladhatja a 100 milliárd eurót.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.