Az Európai Parlament gazdasági és pénzügyi bizottsága előtt a féléves magyar elnökséget értékelve a miniszter kifejtette: ez a két reform a nemzetközi gazdasági válságra adott átfogó válasznak mondható európai szemeszter, valamint az uniós tagországok közti koordináció megerősítését célzó gazdasági kormányzás volt.
Az idén először lebonyolított európai szemeszter lényegi része - a magyar elnök tájékoztatása szerint - azzal zárult, hogy a pénzügyminiszteri tanácsban jóváhagyták az egyes tagállamoknak külön-külön szánt, úgynevezett országspecifikus ajánlásokat, amelyek a tagországok stabilitási- vagy konvergencia-, valamint reformprogramjai alapján készültek.
Megemlítette a miniszter, hogy a magyar elnökség alatt a pénzügyi szabályozási keret javításában is jelentős előrelépést tett az EU: ötből három dossziét (a short ügyletekre vonatkozó szabályozás, a betétbiztosítási rendszerekről szóló irányelv módosítása, az egységes európai fizetési övezet szabályozása) sikerült miniszteri szinten lezárni, két kérdésben (a pénzügyi konglomerátumok felügyelete és a készpénzszállítás témájában) még folytatódik a munka.
A meghallgatáson felszólaló valamennyi EP-képviselő, köztük Sarah Bowles, a bizottság elnöke is elismerően szólt a magyar elnökség tevékenységéről. Bowles úgy fogalmazott, hogy az elnökség erőfeszítései nélkül az EU most nem tartana ott, ahol tart. A meghallgatás után Matolcsy György az MTI-nek úgy nyilatkozott: megható ülés volt, jó volt hallani, hogy a magyar elnökségről mennyire elismerően szóltak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.