A nyertesek így összesen kétmilliárd forint európai uniós forráshoz juthatnak a szóban forgó pályázat révén. A konvergenciarégiók kerete a kiírás szerint változatlanul 27 milliárd forint a 2011–13-as évekre.
A valamennyi régióban elérhető pályázat keretében 5–25 millió forint támogatás igényelhető projektenként, a támogatás mértéke akár 65 százalékos is lehet. Ezért a pályázónak vállalnia kell, hogy a projekt befejezési évét követő két üzleti évben az éves átlagos létszámának átlagos értéke nem csökken a bázislétszám alá.
A kiírásra azok a vállalkozások pályázhatnak, amelyek mikro-, kis- és középvállalkozásnak minősülnek. A támogatható tevékenységek közé tartozik a munkatársak alkalmazása, az eszközbeszerzés és az iparjogvédelemmel kapcsolatos tevékenység.
A fejlesztés helyszíne a pályázó bejegyzett magyarországi székhelye, telephelye vagy fióktelepe lehet. A projekt megvalósítása a benyújtást követő napon a pályázó saját felelősségére megkezdhető. A pályázónak azt is vállalnia kell, hogy a beruházással létrehozott termelő kapacitásokat, információs technológiai fejlesztéseket a projekt befejezését követő harmadik év végéig az adott régióban fenntartja és üzemelteti.
A Gazdaságfejlesztési (GOP) és a Közép-magyarországi operatív program (KMOP) idei felhívásaira az év végéig lehet pályázni.
Az Új Széchenyi-terv (ÚSZT) keretében jelenleg mintegy 100 milliárd forintos kerettel közvetlenül öt, közvetetten még több támogatási konstrukció segíti az innovátor vállalkozásokat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.