Az említett 1 500 milliárd dollárt az USA adószabályainak változása fedezné; ebből 800 milliárd pusztán abból jönne össze, hogy lejárnak a George Bush által kiharcolt, a gazdag amerikaiakra vonatkozó adókedvezmények. További 700 milliárdra számít a kormányzat a speciális adókedvezmények eltörléséből, így csak minimális összegeket írhatnának le a magas jövedelmű családok. Ezen felül megszüntetnék az olaj- és gázipari cégek adókedvezményeit is, valamint azokét is, akik céges repülőgépet vásárolnak.
Az előzetes várakozások szerint Obama tervei közt szerepel, hogy felkéri a milliomosokat a magasabb adó fizetésére. A meglehetősen populista ötlet "Buffett-szabály" néven került be a köztudatba, felvetője Warren Buffett, az USA egyik leggazdagabb embere után, aki köztudomásúlag az elnök támogatója. Buffett korábban egy nyílt levélben fejtette ki, hogy a ő és a hozzá hasonlóan gazdag emberek néha kevesebb adót fizetnek, mint a dolgozó állampolgárok, köszönhetően az adózási kiskapuknak.
Obama tervei ugyanakkor igyekeznek elkerülni a középosztály jogosultságainak nagyszabású megnyirbálását, mint amilyen a társadalombiztosítási nyugdíjprogram, vagy a 65 éves kor felettieknek szóló egészségügyi program, a Medicare. Ennek ellenére az utóbbi 248 milliárd dollárral kapna kevesebbet a következő évtized során, jórészt a szolgáltatóknak járó juttatások megnyirbálása miatt.
Ugyanakkor nem jelent új költségcsökkentési elemet az iraki csapatok kivonása és az afgán háborúban részt vevők létszámának csökkentése. Ezek ugyan 1 100 milliárd dolláros megtakarítást jelentenek összességében, ám már korábban bejelentésre kerültek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.