A fórum résztvevői szerint az euróövezetet ért kihívások ellenére fennmarad az euró, Magyarországon azonban legkorábban 2018 után vezethetik be. Arról 50-50 százalékban oszlott meg a vélemény, hogy jövőre recesszió lesz-e. A megkérdezettek 41,2 százaléka úgy gondolja, a végtörlesztéssel az érintettek 5-15 százaléka él majd, 68 százalék szerint a kormány további mentőcsomagokat léptet életbe a lakosság, az önkormányzatok és a vállalatok részére a devizahitel-terhek csökkentésére.
A bankvezérek részvételével rendezett panelbeszélgetésen is eltérőek voltak a vélemények. Radován Jelasity, az Erste Bank elnök-vezérigazgatója arról beszélt, hogy a magyarországi bankoknak egyre kevesebb külföldi forrás jut. Kozma András, a Commerzbank elnök-vezérigazgatója szerint túl kevés az igazi, biztonságosan hitelezhető cég. Zolnai György, a Budapest Bank vezére viszont optimista, úgy véli, Kelet-Európában sokkal nagyobb gazdasági fejlődési lehetőségek vannak, mint a fejlettebb országokban. Abban a bankvezetők egyetértettek, hogy a biztonságos hitelezéshez és a gazdaság finanszírozásához a jelenleginél kiszámíthatóbb jogi és politikai környezetre van szükség.
A Budapest Gazdasági Forum kezdetén feltett közönségszavazás eredménye a jövő évi magyar GDP-kilátásokról még engem is meglepett, pedig én sem vagyok igazán optimista – mondta a portfolio konferenciáján Peter Attard Montalto. A Nomura londoni elemzője arra utalt, hogy a résztvevők mintegy kétharmada számít jövőre recesszióra Magyarországon.
Az elemző értékeli a kormány erőfeszítéseit, amelyeket a válságkezelés során tesz és hirdet, de a sebességgel, illetve a döntések előkészítésével, átgondoltságával kapcsolatban már inkább kritikus hangot ütött meg. Szavai szerint túlságosan gyorsan szeretné leépíteni a kormány a lakossági devizaadósságot és emiatt meglátása szerint befektetői szempontból a legfontosabb kérdés a kormányzati lépésekkel járó „járulékos károk” felmérése.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.