Közleményük ugyanazt sürgeti, amit az érintett szakma egésze – kiszámítható, a beruházásokat ösztönző és a fogyasztói érdekeket figyelembe vevő új zöldenergetikai intézmény- és eszközrendszer felállítását –, de amiről szerdán írta meg a Világgazdaság, hogy egyik fő elemére, a támogatási rendszer számaira még várni kell. Ha viszont nem jön létre mielőbb a zöldenergia beruházói számára a vonzó, átlátható és stabil működési környezet, akkor „Magyarország lemarad a külföldi befektetőkért folytatott régiós versenyben” – valószínűsíti a jogi iroda.
Mivel a zöld energiatermelési technológiák meglehetősen költségesek, megfelelő támogatási rendszer hiányában megtérülésük pusztán piaci alapon jelenleg bizonytalan. „A stabil környezet hiánya nem teszi lehetővé a beruházók és a finanszírozók számára, hogy hosszú távú és felelős beruházási döntéseket hozzanak” – hangsúlyozta Kenyeres László, a Faludi Wolf Theiss nemzetközi jogi iroda partnere. A bizonytalan szabályozási környezet jelentősen drágítja a projektek finanszírozását.
A cikk teljes terjedelmében csak előfizetőink számára elérhető. A cikket - az összes mai cikkel együtt - egy emelt díjú SMS elküldésével olvashatja el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.