Peking képes lenne arra, hogy pénzeszközöket bocsásson rendelkezésre egy külön alap részére, annak érdekében, hogy fokozni lehessen az euró mentési alapnak, az EFSF-nek a hatékonyságát - közölték EU diplomaták Brüsszelben, az EU-csúcs kapcsán. Kína bevonása segítséget jelentene az európaiaknak a nagyobb "védőfal" kiépítéséhez a válság sújtotta tagországok tekintetében. Így sokszorosára növelhetnék a 440 milliárd euró összegű eurómentési alap hatását. Kínát érdekli a dolog - hangoztatta egy diplomata a Handelsblattnak nyilatkozva, ám néhány tagállam "szkeptikus" a részvételét illetően.
Az EU részéről Kínába érkező befektetések összege az idei első kilenc hónapban 1,8 százalékkal csökkent éves rátán, és 4,18 milliárd dollár volt - jelentette az Új Kína a kereskedelmi minisztérium közlésére hivatkozva. Shen Danyang, a minisztérium szóvivője szerint az EU-tól érkező befektetések csökkenése ellenére Kínának jó kilátásai vannak a külföldi közvetlen befektetések (FDI) befogadására. "Mivel az európai adósságválság várhatólag folytatódik, több európai vállalat valószínűleg mérsékli kínai befektetéseit" - hangoztatta Xu Sitao, az Economist Intelligence Unit globális prognózissal foglalkozó részlegének kínai igazgatója.
Ugyanakkor ez év első kilenc hónapjában a Kínába érkezett FDI összege 16,6 százalékkal nőtt és 86,68 milliárd dollárt ért el, noha a növekedés üteme lassult - tette hozzá a kínai hírügynökség. Kína külföldre irányuló befektetetéseinek összege viszont az idei első kilenc hónapban 12,5 százalékkal növekedett éves szinten és összege 40,75 milliárd dollár volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.