A Kecskeméti TISZK átadásán keresztül az egész országnak üzenhetjük azt, hogy igenis van értelme befektetni az oktatásba, mert ez közép- és hosszú távon megtérülő beruházás - mondta az államtitkár a Kecskeméti Térségi Integrált Szakképző Központban (Kecskeméti TISZK) elkészült 864 millió forintos beruházás átadásán, amely a tíz százalékos önerő mellett az Európai Unió és a magyar állam támogatásából valósult meg.
Zombor Gábor, Kecskemét polgármestere elmondta: a projekt előkészítési fázisában arra törekedtek, hogy a Mercedes-Benz munkaerőigényeit figyelembe vegyék, ezért a Kecskeméti TISZK-ben megvalósult fejlesztést közösen határozták meg az üzem vezetésével.
A kialakított feltételek lehetővé teszik az úgynevezett Mercedes-szakmák sikeres elsajátítását, a képzésben résztvevőknek pedig lényegesen nagyobbak az elhelyezkedési esélyeik - hangsúlyozta a polgármester.
Fabio Belá, a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary oktatásért és képzésért felelős vezetője az MTI-nek elmondta: 2011-ben három szakmában elindították a szakképzést, melyhez ebben az évben csatlakozik a szerszámkészítő szak a gyár szakműhelyében.
Az oktatásért és képzésért felelős vezető emlékeztetett arra, hogy a duális képzés a mérnökképzésben is beindul 2012 szeptemberétől a Kecskeméti Főiskolán.
A Mercedes honlapján keresztül 212-en jelentkeztek a német cég felhívására, akik közül 12 diákot választottak ki, akik a kecskeméti gyárban fogják végezni a duális mérnökképzés gyakorlati részét - fűzte hozzá.
Fabio Belá kiemelte: alapvetően elégedettek a gyár igényeinek megfelelő, a német mintát követő oktatási rendszer kecskeméti kialakításával.
A várostól, az iskolától és a kamarától kapott támogatás mellett fontosnak nevezte, hogy kormányzati szinten is megszületett a stratégiai döntés az oktatás átalakítására.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.