Ha ugyanis az EU-s szervezet – mely egyébként nem hatóság, így csak ajánlásokat tehet az Európai Bizottsággal együtt – fedez fel kétes ügyeket, akkor az uniós büdzsébe kéri vissza a kapcsolódó támogatásokat. Ha hazai szervezet derít fel visszaélést, akkor az emiatt visszavett uniós pénzeket az állam még újraoszthatja más projektekhez – vélekedik a TI.
Mindez annak kapcsán lehet aktuális, hogy a hvg.hu információi szerint az OLAF múlt héten helyszíni vizsgálatot tartott a Közgép Zrt.-nél és a Provital Zrt.-nél, és iratokat foglalt le, számítógépeket zárolt. A vizsgálat tényét megerősítette az OLAF, de egyebet nem közölt. A Közgép eddig nem cáfolt sajtóhírek szerint Simicska Lajos tulajdonában áll és a választások óta többszázmilliárd forintnyi állami megrendelést nyert el közbeszerzéseken egyedül vagy társvállalkozóként. Ennek nagy része uniós támogatású projekt, esetenként akár 85 százalékos EU-finanszírozással.
További részletek a keddi Világgazdaságban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.