BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

"Budapest veszekszik" - Orbánnak panaszkodtak az osztrák cégek

Orbán Viktor keddi bécsi látogatásáról írt az osztrák Die Presse és a német Frankfurter Allgemeine Zeitung.

"Többet abból, ami összeköt minket, és kevesebbet abból, ami elválaszt" - emelte ki Werner Faymann osztrák kancellár szavaiból a Die Presse című konzervatív osztrák napilap Orbán Viktor keddi bécsi látogatásáról szóló tudósításában. Ismertette, hogy a kancellár egy magyar alkotás ünnepélyes felavatásán mondta ezt. A lap kitért arra is, hogy az esemény margóján a két kormányfő rövid, zárt ajtók mögötti találkozót folytatott egymással. A Die Presse megjegyezte: a két ország közötti kapcsolatokban az utóbbi időben mindig nagy összegekről volt szó.

Beszámolt arról, hogy a Magyarországon tevékenykedő osztrák vállalatok problémái terítékre kerültek az Osztrák Gazdasági Kamara rendezvényén, ahol a miniszterelnök előadást tartott. A lap úgy tudja, a keddi találkozón jelen voltak az Osztrák Gazdasági Kamara képviselői, valamint Andreas Treichl, az Erste Bank vezérigazgatója és a Saubermacher osztrák hulladékkezelő cég egy igazgatója is. Hogy a miniszterelnök a megbeszélésen hogyan reagált az osztrák panaszokra, nem tudni, mert a találkozó zárt ajtók mögött zajlott - írta a Die Presse. Az avatáson mondott beszédében a magyar miniszterelnök hangsúlyozta Magyarország jogát a saját úthoz és "a kis különbségek Európája mellett érvelt" - írta a lap.

A Frankfurter Allgemeine Zeitung című német konzervatív lap Bécs és Budapest veszekedik címmel közölt cikket szerdán Orbán Viktor bécsi látogatásáról.

A szerző, Michaela Seiser kifejtette: Orbán Viktor bécsi látogatását "beárnyékolta" két vitás ügy. Az egyik a termőföldhasználatot szabályozó új törvénytervezet, amely börtönbüntetéssel fenyegeti azokat a külföldieket, akik "strómanok révén szereztek földet". A törvény továbbá "visszamenőleges hatályú" lehet, és kártérítés nélküli kisajátítást is kilátásba helyezhet, ami érintheti "legalábbis" azokat külföldieket, akik természetvédelmi területen folytatnak mezőgazdasági tevékenységet.

A nukleáris energia alkalmazását elutasító Ausztria másik vitás ügye Magyarországgal a paksi atomerőmű üzemidejének meghosszabbítása - írta Seiser, megjegyezve, hogy Ausztria a határaihoz közel fekvő atomerőművek miatt Németországgal, Csehországgal, Szlovákiával és Szlovéniával is került már konfliktusba.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.