Az újabb terhek legnagyobb részét a Magyarországon működő hitelintézetek viselik, köztük az osztrák Raiffeisen Bank International és az Erste-csoport. Az eddigi tervekkel ellentétében ugyanis a kormány a bankadót 2013-ban nem felezi meg. E lépés a bankszektornak 72 milliárd forintjába fog kerülni. A Magyarországon működő pénzintézetek 2010 óta fizetik az Orbán Viktor miniszterelnök által bevezetett különadót, ami a lap szerint, ami az osztrák pénzintézeteket dühíti, és ami a Nemzetközi Valutaalap bírálatát is kiváltotta, az az adó nagysága. Az adó ugyanis a mérlegösszeg 0,53 százalékát teszi ki, és ezzel messze meghaladja a más EU-országokban érvényes kulcsokat - írja a Der Standard.
Az osztrák lap hozzáteszi, hogy míg az Erste és a Raiffeisen az újabb adócsomag miatt meglepettnek mutatkozott és egyelőre nem akart állásfoglalást közzétenni, a magyar Bankszövetség haragosan reagált. Sandor Richter, a bécsi Osteuropainstitut szakértője üdvözli, hogy a magyar kormány lépéseket tesz a költségvetés szanálására. Ám szerinte "önmagát lövi térden" azzal, hogy a terhek nagy részét ismét a hitelintézetek viselik majd.
A Budapesten német nyelven megjelenő Pester Lloyd "Pánikszerű adóemelések és költségvetési kiigazítások Magyarországon" címmel arra hívja fel az olvasói figyelmét, hogy hivatalba lépése óta az Orbán-kormány gyakorlatilag minden héten újabb adót vagy valamilyen módosítást jelent be: a legutóbb terven kívül bejelentett 497 milliárd forintos csomag a 2012-es és a 2013-as költségvetés megmentésére még nincs két hetes, és máris következik a következő adóforduló. Ezúttal további 397 milliárd forintot akarnak a polgároktól, a bankoktól és a vállalatoktól kipréselni,miközben számos stratégiai célkitűzés meghiúsul és a gazdaság tovább gyengül. A pánikszerű lépésekért a kormány szerint természetesen ismét az IMF és az EU a felelős – így a Pester Lloyd.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.