Mindkét elnökjelölt azt bizonygatja a választási harc során, hogy az eddiginél több munkahelyről és magasabb életszínvonalról gondoskodik Amerikában. Ez azonban nehezebb lehet annál, mint ahogy a politikusok képzelik. Robert Gordon amerikai közgazdász, a Evanstoni Egyetem professzora szerint egyszer, s mindenkorra vége a magas gazdasági növekedés idejének az Egyesült Államokban. Aki pedig nem tartozik az amerikaiak egyszázalékos leggazdagabb rétegéhez, vélhetően évtizedekre stagnálásra rendezkedhet be, függetlenül attól, ki győz a november 6-án tartandó választáson.
Szerinte számos tényező hatására a hosszú távú gazdasági növekedés évenként egy százalék alatt marad, fele az elmúlt 150 évben mértnek - írja Gordon "Vége az Egyesült Államok gazdasági növekedésének?" – című vitaanyagában. Ebben megkérdőjelezi a modern gazdasági teória központi feltevését, nevezetesen, hogy a gazdasági növekedés kvázi automatikus része a gazdasági életünknek.
1750 előtt egyáltalán nem volt növekedés - hangsúlyozza az amerikai kutató, ebből következik, hogy nincs garancia a szakadatlan növekedésre." A Handelsblatt emlékeztet arra, hogy egy évvel ezelőtt hasonló tézist állított fel Tyler Cowen, a Mason Egyetem professzora arra figyelmeztetett, hogy a jövőben sokkal nehezebb lesz műszaki innovációkkal tovább növelni az életszínvonalat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.