Dobos Erzsébet elmondta: 2012 harmadik negyedévének adatai szerint a konkrét projektek mellett 57 konkrét szakaszba még el nem érkezett megkeresést is kezel külföldi cégektől jelenleg a HITA. Az idei adatok szerint a befektetők elsősorban a járműipar beruházási lehetőségei iránt érdeklődnek. A megkeresések zöme kanadai, amerikai, német és francia nagyvállalatoktól érkeznek, amelyek az iparágban jelentős potenciállal bírnak. A szolgáltató szektor tekintetében pedig a külföldi működő tőke forrása elsősorban az USA-ból és a nyugat-európai országokból érkezik.
A jelenleg a HITA által kezelt projektek révén összességében mintegy 1,7 milliárd euró működő tőke érkezhet az országba, amelyek mintegy 17 ezer új munkahelyet hozhatnak létre, ha a befektetők meghozzák a végső döntést beruházásaik elindítására.
Dobos Erzsébet kiemelte: idén eddig 15 projekt esetében született meg a beruházást elindító döntés, ami 310 millió eurós értéket képvisel és közel kétezer munkahelyet teremt közvetlenül. Hozzátette: az elmúlt hónapokban több olyan jelentős bejelentés (például az Opel és a TEVA gyáravatása, vagy a Stadler és a Rehau új beruházásainak alapkőletétele) történt, amelynek megvalósulásában a HITA aktív szerepet vállalt.
Lapunk kérdésére, miszerint a 2011. január 1-je óta működő HITA által kezelt projektek, megkeresések száma miként alakult a 2011-es adatokhoz képest, Németh Katalin, a HITA befektetésösztönzési főosztályának vezetője elmondta: „2011-hez viszonyítva nőtt a hivatal által kezelt projektek, megkeresések száma, ami egyértelműen azt bizonyítja, hogy Magyarország még mindig egy nagyon vonzó befektetési helyszín”. Kiemelte: nem az új beruházások érkezését, hanem inkább a meglévők bővülését látni most, mint ahogy az megfigyelhető az Audi és az Opel esetében is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.