Kiemelte: a világ tíz leggyorsabban növekvő gazdaságából hat Afrikában található. A szubszaharai térségben – ahol a magyar kormányzat különösen törekszik az üzleti, gazdasági kapcsolatok erősítésére – 2011-ben 48,2 milliárd dollár értékű külföldi tőke érkezett, ami megközelíti a válság előtti évben mért 50 milliárdos szintet. Az itteni befektetések hozama pedig magasabb, mint a világ bármely más régiójában.
Varga Mihály kiemelte: a világ fejlett országai egyre intenzívebben próbálják bővíteni gazdasági kapcsolataikat a térség államaival. A szubszaharai térség adta üzleti lehetőségek kihasználása illik a 2010-ben meghirdetett globális nyitás politikájába, amelynek célja, hogy az uniós irány megtartása, és lehetőség szerint erősítése mellett erősítsük a dinamikusan növekvő eu-n kívüli térségekkel, így a szubszaharai országokkal a gazdasági kapcsolatokat.
A miniszter kiemelte: jelenleg nem használja ki a meglévő üzleti lehetőségeket Magyarország az afrikai, ezen belül a szubszaharai térség országaival. A magyar külkereskedelmi forgalomnak ugyanis csak 0,9 százalékát teszik ki az afrikai országok, a szubszaharai országok pedig csak 0,6 százalékot. Legfőbb kereskedelmi partnerünknek a Dél-Afrikai Köztársaság számít, az elmúlt néhány évben afrikai exportunk több mint fele irányult ide, illetve importunk közel fele innen érkezett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.