A 3,7 milliárdos adósságtöbbletből 0,9 milliárd a Semmelweis Egyetem közüzemi, illetve szállítói tartozásállományának növekedéséből adódik.
Szintén a szállítókkal szemben fennálló tartozás emelkedett a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórháznál, illetve a Szegedi Tudományegyetemnél is 0,8-0,8 milliárddal. A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ 0,6 milliárddal jelzett több tartozást júniusban az előző hónaphoz képest, ennek több mint a fele a Miskolci Tankerület tartozása.
A központi költségvetési szervek az államnak mindössze 11 milliárd forinttal tartoznak, amiből 9,1 milliárdot változatlanul a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztériumhoz tartozó Kormányhivatalok nem tudnak megfizetni. A fennmaradó 1,6 milliárd csaknem egészével kórházak és szakrendelők adósai az államnak.
A beszállítókkal és szolgáltatókkal szemben fennálló 79,1 milliárdos adósságból 4,7 milliárd az államháztartáson belülre irányuló, míg az összeg döntő hányadát, 74,4 milliárdból 57,8 milliárdot áruszállítók, 9,3 milliárdot közüzemi szolgáltatók várnak hiába. Az előző kategóriákba nem sorolható, egyéb tartozás összege 7,3 milliárdra rúg.
A tartozás a 60 napon túli tartományban 38,2 milliárd forint, amiből a minősített (50 millió forintot, vagy az eredeti költségvetés 3,5 százalékát meghaladó, 60 napon túli lejárt) tartozás 37,5 milliárd. Ez jelentős mértékben az Emberi Erőforrások Minisztériumához tartozó intézmények sara: csak a gyógyító-megelőző ellátás szakintézetei 21,2 milliárd, a felsőoktatási intézmények 7,5 milliárd lejárt tartozást görgetnek maguk előtt. A kormányhivatalok 7,7 milliárd minősített adósságot halmoztak fel. Összességében egy hónap alatt 82-ről 87-re nőtt a minősített adós intézetek száma.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.