Tíz karibi, tíz csendes-óceáni és egy afrikai ország, Antigua és Barbuda, Barbados, Dominika, Grenada, Guyana, Jamaica, St. Kitts és Nevis, St. Lucia, St. Vincent és Grenadine-szigetek, Trinidad és Tobago, a Cook-szigetek, a Marshall-szigetek, Mikronézia, Nauru, Niue, Palau, Szamoa, Kelet-Timor, Tonga, Tuvalu és a Zöld-foki Köztársaság juthat így uniós forrásokhoz.
A legtöbb országban a fenntartható energiatermelést mozdítják majd elő az uniós pénzek, de van, ahol a közpénzügyek kezelését, az egészségügyet, az infrastruktúrát, a foglalkoztatást, illetve a vízellátás és a csatornázottság minőségének javítását támogatja az Európai Unió.
A megállapodásokat Andris Piebalgs fejlesztési biztos írta alá a szamoai Apiában. A 2014 és 2020 közötti pénzügyi tervezési időszakban az Európai Unió a tervek szerint 78 országnak juttat majd összesen 30,5 milliárd eurót.
Az unió meghirdetett célja, hogy azokon a területeken segítsen, ahol a pénz a legnagyobb eredményt tudja elérni, és ahol arra a legnagyobb szükség van, ezért a neki juttatott forrásokból minden kedvezményezett ország legfeljebb három terület fejlesztésére költhet annak érdekében, hogy a pénz ne aprózódjon el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.