Tavasztól pedig a fővárosi és megyei kormányhivatalokba integrálják a környezetvédelmi és természetvédelmi felügyelőségeket, a bányakapitányságokat, a Magyar Államkincstárból ide kerülnek a családtámogatási eljárások, sőt, a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal, valamint az Országos Egészségbiztosítási Pénztár területi feladatainak egy része is. Így 25 új feladat- és hatáskör címzettjei lesz a Miniszterelnökség alá tartozó kormány-, illetve járási hivatalok.
Mindezt az Államreform II. programhoz kapcsolódóan, az olcsó államra hivatkozva lépi meg a kormány. Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető miniszter október 22-én jelentette be: a kormány belevág az államreformba, ami érinteni fogja a minisztériumok létszámát, a területi közigazgatást és az ügyintézésről szóló törvényeket.
A kormány szerint az MNH „nem képezett hidat” a munkáltatók és az álláskeresők között, vagyis nem szolgálta megfelelően a teljes foglalkoztatás elérését. Alig három éve, 2012-ben a hivatalos nyilatkozatok szerint a munka világának korszerűbbé, egyszerűbbé tétele érdekében hozták létre a hivatalt. Most viszont a kormány már úgy látja: egy új, szolgáltatói szerepre fókuszáló, a vállalkozásokat és a versenyszférában alkalmazható munkaerőt is hatékonyabban elérni képes intézményi struktúra szükséges. Ennek érdekében a Nemzetgazdasági Minisztérium azonmód létre is hozza új háttérintézményét, a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatalt.
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) főtitkára szerint nem látszik, ettől hogyan lesz több foglalkoztatott a versenyszférában. Dávid Ferenc lapunknak hozzátette: a teljes foglalkoztatottság a nyílt munkaerő-piacon értelmezhetetlen. Annak elérése csak közmunkával volna lehetséges, ám mivel ez nem a bevételeket, hanem csak a kiadásokat növeli, az erre alapozott teljes foglalkoztatottság miatt a teljes magyar büdzsé összeomlana.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.