A naptárhatással kiigazított adatokat szintén pozitív irányba, 8,2 százalékról 8,7 százalékra módosította a KSH.
Januárban az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelemben 5,7, a nem élelmiszer-kiskereskedelemben 12, az üzemanyag-kiskereskedelemben 9,4 százalékkal emelkedett az értékesítés naptárhatástól megtisztított volumene.
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) szerint a vásárlási kedv egyértelműen lendületben van, a több mint másfél éve tartó növekedés eredményeként a forgalom mára elérte a válság előtti szintet. "A kiskereskedelem erősödése elsősorban a javuló munkaerő-piaci helyzetnek és a jövedelmek növekedésének köszönhető, míg a következő hónapokban a devizahitelekből visszajáró egyszeri összegek és az alacsonyabb törlesztőrészletek is segíthetik a bővülést" - áll az NGM közleményében.
Januári adatok
A Központi Statisztikai Hivatal jelentése alapján januárban a tavalyi januárihoz képest 7,7 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom volumene.
A kiskereskedelmi forgalom nagy növekedését részben magyarázhatja az online pénztárgépek hatása – mondta a Világgazdaságnak Gilyán Csaba, a Központi Statisztikai Hivatal osztályvezetője.
Szakértők szerint olyan ágazatokban látható kiugró növekedés, ahol eddig nagyobb fekete gazdaságot lehetett sejteni, amit az online kasszák bevezetése fehéríthetett ki.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.