Kamatdöntő ülést tart ma az MNB Monetáris Tanácsa. A piac ezúttal is 15 bázispontos vágásra számít, így 1,65 százalékra csökkenhet a kéthetes betéti kamat. Érdekesebb a hogyan tovább: a piac 1,5 százalékos mélypontot áraz, ám az MNB kommunikációja arra utal, hogy ennél lejjeb is mehet. Az OTP elemzői szerint a kamat a következő öt hónapban mindig csökken, egészen 1,2 százalékig, így a forint árfolyama az év vége felé a 315-ös szintig gyengül az euróval szemben.
Pénteken jelenik meg az USA első negyedéves GDP-jének második adatközlése. Szemben az európai gyakorlattal, ahol a második publikáció részletesebb, de nem támaszkodik érdemben szélesebb információs bázisra, az USA-ban az első közlés is tartalmaz minden fontos bontást – pedig a második idején jóval több adat áll rendelkezésre. A legfontosabb különbség a negyedév utolsó hónapjának külkereskedelmi és építőipari adataiból adódik. Márciusban az import szokatlanul megugrott (összefüggésben a kínai holdújévvel és a kikötői sztrájkokkal), ezért a vártnál jóval nagyobb lett a külkereskedelmi mérleg hiánya. Az építőipari kiadásokban sem volt meg a remélt visszapattanás, így a második becslés várhatóan jelentős lefelé revíziót hoz majd: az évesített negyedéves növekedés 0,2 százalékról -0,7 százalékra csökkenhet. Noha az eddigi adatok alapján áprilisban sem indult el egyértelműen a korrekció a nagyon hideg téli hónapok visszaesését követően, a második negyedévben visszapattan a dinamika, 2015 egészében pedig 2,5-3,0 százalék között bővülhet a GDP – véli Dunai Gábor, az OTP Bank elemzője.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.