Demonstráció Több százan tiltakoztak hétfőn a fővárosban a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) három budai karának Szent István Egyetemhez (SZIE) csatolása ellen. A tüntetők a Villányi úti campustól indultak, és a BAH-csomópontot érintve a Budapest Kongresszusi Központ épületéhez vonultak, ahol az egyetem tanévnyitó ünnepsége kezdődött.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) múlt héten tette közzé azt a javaslatcsomagot, amely a felsőoktatási intézmények átalakulásáról szól, és ami a többi között tartalmazza, hogy a BCE Élelmiszertudományi, Kertészettudományi, valamint Tájépítészeti és Településszervezési Kara 2016. január 1-jével a gödöllői SZIE-hez kerül.
A javaslatról e hét végén, az intézmények véleményének figyelembevételével ugyan, de a miniszter dönt. A BCE vezetősége tegnap délelőttre egy sajtótájékoztatót is meghirdetett, amely az elmúlt évről, az intézmény kiemelkedő eredményeiről és a kihívásokról szólt volna, az eseményt azonban elhalasztották – indoklásuk szerint azért, mert azt az Emmi döntése után tartják majd meg. Az államtitkári javaslat nem integrációt jelent, hanem beolvasztást, megsemmisítést – jelentette ki Fodor Marietta, a BCE Élelmiszertudományi Karának tanára a tüntetésen.
A SZIE ugyanakkor, amelyet három területen is érint a tervezett struktúraátalakítás, előreláthatólag beáll a javaslatcsomag mögé. A fenntartó kérésének megfelelően az intézmény rendkívüli szenátusi ülést hív össze, ezen döntenek majd arról, támogatják-e a BCE budai campusán működő karok átcsatolását, az Alkalmazott Bölcsészeti és Pedagógiai Kar integrálását az Eszterházy Károly Főiskolába, valamint az Állatorvos-tudományi Kar kiválását és önálló intézménnyé alakítását.
A corvinusos hallgatók tegnap egy flashmob keretében egy „Nem adjuk a Budai Campust!” feliratú molinót is kifeszítettek a Szent Gellért lépcső korlátjánál, az Erzsébet híddal szemben. A tiltakozás az intézmények átszervezése ellen ma várhatóan ma folytatódik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.