A fejlesztéshez az Európai Unió 90 százalékos támogatást biztosított, a fennmaradó 10 százalékot a társulás önerőből állta.
A támogatási szerződést 2013 júniusában, a kivitelezési szerződést pedig tavaly áprilisban írták alá. Az építési munkákat a Szabadics Közmű- és Mélyépítő Zrt. vezette konzorcium végezte, közösen a B BUILD & TRADE Építőipari és Szolgáltató Kft.-vel.
A projekt részeként új, parti szűrésű törpe csápos kút épült Barcsnál a Dráva mellett. A víz onnan már új vezetéken jut el a barcsi vízműtelepre, a már megtisztított vizet pedig távvezetéken juttatják el a barcsi, a babócsai, a bolhói, a komlósdi, a péterhidai és a somogyaracsi fogyasztókhoz.
A projekt másik elemeként a drávagárdonyi vízműnél olyan komplex vízkezelő-berendezést helyeztek üzembe, amely a helyi kút vas-mangán-, arzén- és ammóniumtartalmát csökkenti az előírt mértékre. Onnan Drávagárdony, Drávatamási és Kastélyosdombó lakói kapják a vizet. Ehhez hasonló elven működő vízkezelő-berendezést telepítettek Rinyaszentkirályra is.
A munkálatok nagyságát mutatja, hogy csak Barcson 130 csomópontot cseréltek ki, és 130 kilométernyi ivóvízhálózatot mostak át. A három újonnan megépült víztisztító műből a legnagyobb a barcsi, amely naponta 3700 köbméter vizet tisztít meg.
A most lezárult beruházással megszűnhetnek a víz minőségét kifogásoló panaszok. Legutóbb ez év nyarán volt kritikus a helyzet a térségben, amikor Barcsra és két szomszédos településre három héten át lajtos kocsival hordták a vizet, mivel baktériumfertőzöttség miatt a vezetékes víz ihatatlan volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.