Nyilvános nemzetközi tenderen hirdette meg eladásra székházkomplexumát a vízművek. A 61 méteres magasháztól azért válik meg éppen most, mert az ingatlanpiac pörgése erre remek alkalmat kínál, a székház térsége jelentősen felértékelődött, az épület felújítása pedig amúgy is elodázhatatlanná vált.
Az elavult nyílászárók, a folyamatosan meghibásodó gépészeti rendszerek, a balesetveszélyessé vált homlokzati elemek miatt egyre gyakoribb üzemzavarok arra kényszerítik a társaságot, hogy megváljon jelképpé vált épületétől, és korszerűbb, a működési igényeit jobban kiszolgáló létesítménybe költözzön. Az ingatlanpiaci elemzések alapján erre a jelenlegi körülmények a legalkalmasabbak, mivel egyrészről megnőtt a kereslet a nagyobb területű ingatlanok iránt, másrészről az új lendületet kapó irodaépítéseknek köszönhetően az ajánlati oldal is jelentős – olvasható a cég honlapján.
Az időzítés jó a CBRE nemzetközi ingatlan-tanácsadó cég elemzési és tanácsadási vezetője szerint is. Mint a Világgazdaság megkeresésére Borbély Gábor elmondta, a Váci út legbelső szakaszán nincs új fejlesztés, és az irodai kihasználtság is magasabb, mint a külső szakaszon. Az irodafolyosó e részén ez a legmagasabb épület, e magassága kivételes értéknövelő tényező, mert a környéken a szabályozás már csak 35 méteres épületmagasságot enged az új fejlesztéseknek. A vízművek székháza ennek csaknem a duplája. Ez kivételes fejlesztési lehetőség a város ezen frekventált pontján.
A tranzakció értékében legmeghatározóbb a magasház technikai állapota: a szerkezet, a belmagasság, a szintek alakíthatósága.
A kiírás szerint a magasházhoz egy hajdan munkásszállónak épült rész is tartozik, a háromtagú irodakomplexum területe nettó 26 ezer négyzetméter. A hajdan mérnöki bravúrnak szánt tervek négy évig készültek – az ikonikus épület különlegessége, hogy szinte lebeg, tömege egy központi magra támaszkodik. A Váci út ma Budapest legdivatosabb irodapiaci lokációja: ott épül minden harmadik négyzetméternyi új iroda.
„A terület olyan értékes, hogy a vízművekkel szemközti telken érdemes volt az egykori Ibis szállót elbontani, hogy oda modern irodaház-együttes épülhessen” – mutatott rá a szakértő. A Fővárosi Vízművek egy kevésé frekventált helyen lévő, de jól megközelíthető, gazdaságosan üzemeltethető épület vásárlására is pályázatot írt ki.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.