Kedden teszi közzé a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) az októberi kiskereskedelmi forgalom előzetes adatát. Szeptemberben a kiskereskedelmi üzletek forgalmának volumene a nyers adat szerint 5,6, naptárhatástól megtisztítva 6,2 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelemben mért forgalom 3,5 százalékkal, a nem élelmiszer-kiskereskedelem forgalmának naptárhatással kiigazított volumene összességében 12,2 százalékkal nőtt. Az üzemanyag-fogyasztás 2013 márciusa óta először csökkent, 0,5 százalékkal elmaradt a tavaly szeptemberitől.
Szintén kedden jelenik meg a bruttó hazai termék (GDP) harmadik negyedévi részletes adata. A november 14-én kiadott első becslés szerint a GDP 3,6 százalékkal nőtt a harmadik negyedévben az előző év azonos időszakához képest, a naptárhatás kiszűrésével 3,8 százalékos volt a növekedés. Az idei év első három negyedévében 3,7 százalékos volt a növekedés az egy évvel korábbihoz mérten a nyers adat és 3,8 százalékos a naptárhatástól, illetve a naptárhatástól és szezonálisan is kiigazított index szerint egyaránt.
Szerdán az ipari termelés októberi adatának első becslése jelenik meg. Szeptemberben az ipari termelés 5,4 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, a munkanap hatással kiigazított növekedés a legmagasabb volt a második fél évben, 8,1 százalék. A szezonálisan és munkanaphatástól megtisztított kibocsátás 0,7 százalékkal elmaradt az előző havitól. Az év első három negyedévében az ipari termelés 5,2 százalékkal volt nagyobb az előző év azonos időszakáénál.
Csütörtökön közli a Nemzetgazdasági Minisztérium az államháztartás központi alrendszerének november végi helyzetéről szóló gyorstájékoztatóját. Az államháztartás központi alrendszerének első tíz havi, halmozott pénzforgalmi hiánya 1418,2 milliárd forintot tett ki. Ezen belül a központi költségvetés 1491,9 milliárd forintos, a társadalombiztosítás pénzügyi alapjai 49,0 milliárd forintos hiánnyal zártak, az elkülönített állami pénzalapok pedig 122,7 milliárd forintos többletet értek el. Októberben a hiány 181,9 milliárd forint volt. Az NGM az október végi adatok ismertetésekor közölte: azok alapján az uniós módszertan szerinti 2,4 százalékos hiánycél biztonsággal teljesíthető. Hangsúlyozták, hogy az idén az első tízhavi egyenleg alakulásában főként a növekvő uniós kifizetések játszottak szerepet, amelyek október végére elérték az 1702,3 milliárd forintot.
Pénteken a külkereskedelmi forgalom októberi első becslését közli a KSH. Szeptemberben az export euróban kifejezett értéke 5,6, az importé 6,7 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz viszonyítva. A külkereskedelmi termékforgalom aktívuma 937 millió eurót tett ki, 28 millió euróval kevesebbet a tavaly szeptemberinél. Az első három negyedévben a kivitel 8,9, a behozatal 11,8 százalékkal nőtt euróban a múlt év azonos időszakához viszonyítva. A kilenc havi 6,529 milliárd euró kereskedelmi többlet 1,112 milliárd euróval kevesebb a tavalyinál.
Szintén pénteken közlik a fogyasztói árak novemberi alakulását. Októberben 2,2 százalékos volt az éves infláció, a szeptemberi 2,5 százalék után. Az előző hónaphoz viszonyítva a fogyasztói árak 0,3 százalékkal emelkedtek. A gyorsan változó külső gazdasági hatásoktól megszűrt éves maginfláció is 0,2 százalékponttal 2,7 százalékra mérséklődött. Az év első tíz hónapjában 2,4 százalékkal volt magasabb az árszínvonal, mint a múlt év azonos időszakában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.